Pavel Stodůlka, majitel společnosti Gemini oční klinika a.s., zvítězil v soutěži EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje, kterou organizuje společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. Vítěz letošního krajského kola odbornou porotu zaujal především svou neochvějnou vírou a touhou realizovat svůj sen o špičkové soukromé oční klinice, což se mu nakonec úspěšně podařilo. Dnes je Gemini největší sítí očních klinik v ČR, která má desítky tisíc spokojených pacientů, kterým pomohla změnit život k lepšímu. Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen podruhé. Loňskými vítězi se stali František a Robert Kudelovi, majitelé Chropyňské strojírny a.s.

„Klíčová je víra, že to dokážu. Že něco strašně chci a věřím tomu. I když je přede mnou spousta překážek a milion důvodů, proč bych se do toho neměl pouštět, pustím se do toho právě proto, že tomu věřím,“ odpovídá Pavel Stodůlka na otázku, co on považuje za klíčové pro úspěch v podnikání. A dodává: „Krásný příklad je zrovna soukromá klinika. Mnoho lidí mě odrazovalo a říkalo, že nemá cenu se do toho pouštět, že tady nikdo nebude chtít platit za operace, když jsou lidé zvyklí, že se za zdravotnictví neplatí. Že nedostanu smlouvu s pojišťovnou, a když dostanu, že mi nebude platit atd. A já jsem se do toho přesto pustil, protože jsem to moc chtěl a věřil tomu.“

 

EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje - Pavel Stodůlka, majitel společnosti Gemini oční klinika a.s.

„Ocenění vnímám jako poctu nejen pro mě, ale i pro celou oční kliniku Gemini,“ sdělil své bezprostřední dojmy Pavel Stodůlka.

„Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní jubilejní ročník není výjimkou. Opět se potvrdilo, že v Česku je spousta vynikajících podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Většina z nich uvádí, že klíčem k jejich úspěchu byla vždy především odvaha, skvělí lidé a pokora“, říká Magdalena Souček a dodává: „Představovat veřejnosti ty, kteří podnikají slušně a poctivě, je nesmírně důležité. Těší mě, že i letos soutěž EY Podnikatel roku přináší jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní a které potvrzují, že velkého úspěchu lze dosáhnout i při dodržování pravidel fair play," říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

 „Úspěšní podnikatelé jsou dobrým předpokladem nejen pro další hospodářský rozvoj našeho regionu, ale především jsou i dobrým příkladem pro ty, kteří začínají.  Tito lidé jsou totiž spojeni s pílí, odvahou a vytvrvalostí, která je přivedla k úspěchu a prosperitě.  Je to známka poctivě odvedené práce, kterou je nutné všemožně podporovat, propagovat a hlavně vytvářet pro ni dobré podmínky, protože jedině tak mohou vznikat nové ekonomické hodnoty a také nové pracovní příležitosti ve Zlínském kraji,“ uvedl MVDr. Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

 

 

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2015 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Praha, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. 

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 2. června 2015 v Monte Carlu.

Partnery soutěže jsou společnosti Accredio a Raiffeisenbank. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Soutěž spoluorganizuje deník MF DNES a iDNES.cz. Spoluorganizátorem soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku je společnost RSBC. Soutěž podporují agentura CzechInvest a sdružení TUESDAY Business Network. Mediálními partnery jsou magazín Forbes, týdeník Euro a Český rozhlas Radiožurnál. Partnerem regionálních vyhlášení je společnost Galard. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a hejtmana Zlínského kraje.

________________________________________________________________________________
Profil vítěze:  Pavel Stodůlka, majitele oční kliniky Gemini a.s.
„Klíčová je víra, že to dokážu.“

GEMINI má u odborné veřejnosti pověst inovátora na poli oftalmologie. Právě v jejích zařízeních proběhlo mnoho operací vůbec poprvé, mnohé z nich byly první nejen v Česku, ale i na světě. O kvalitě a skvělé reputaci klinik GEMINI svědčí i fakt, že se do rukou lékařů z GEMINI svěřil například někdejší prezident Václav Klaus nebo Tomáš Baťa jr. V současnosti zahrnuje skupina, kterou založil Pavel Stodůlka, osm zařízení, včetně jednoho zahraničního. Zaměstnává na 200 zaměstnanců a v klinikách se provádí zhruba 30 tisíc operací ročně. Podle Pavla Stodůlky přitom toto číslo představuje přibližně 30 procent všech operací provedených v Česku. On sám ve firmě stále působí nejen jako vlastník s manažerskými povinnostmi, ale také, jak zdůrazňuje, především jako oční lékař. Ostatně kvůli tomu se do budování vlastního zdravotnického zařízení od nuly kdysi pustil, přestože předtím pracoval jako primář s „vyhřátým místečkem“ v krajské nemocnici a mnozí ho od změny zrazovali. On měl ale touhu dělat oční chirurgii co nejlépe, a tak mu nezbylo než odejít a vytvořit si vlastní zázemí. V roce 2003 tedy se třemi sestřičkami a technikem, manažerem a řidičem v jedné osobě rozjel vlastní soukromý podnik. Tohoto kroku nikdy nelitoval, dnes má svůj vlastní výzkum a vývoj a na jeho kliniky se jezdí zdokonalovat oční lékaři z celého světa. Svůj privátní byznys postavil na myšlence budování partnerského vztahu mezi lékařem a pacientem. Ten podle něj nemá být pouze klientem či svěřencem. Když se Pavla Stodůlky zeptáte, co vyžaduje od svých zaměstnanců, odpoví rovnou, že totéž co od sebe. Považuje se za vyrovnaného člověka, u kterého ostatní vědí, co od něj mají očekávat. Snaží se jít příkladem svým pracovním nasazením i přístupem k pacientům. Svou stresující práci si kompenzuje sportem – plave, lyžuje, jezdí na kole nebo na snowboardu.

Záštita hejtmana Zlínského kraje

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Zlínského kraje

2013: František a Robert Kudelovi, Chropyňské strojírny, a.s.                                                                                    

 

 

Zpět na seznam