Liberec, 26. leden 2017 Společnost EY s podporou hejtmana Libereckého kraje, Martina Půty, vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje. Stal se jím Jiří Opočenský, předseda dozorčí rady a spolumajitel společnosti TREVOS, a.s. V Libereckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen potřetí. První krajský titul v historii Libereckého kraje si odnesl za rok 2011 Jaroslav Zeman ze společnosti DETOA Albrechtice a v loňském ročníku 2015 ocenila odborná porota Luboše Nováka, generálního ředitele a majitele společnosti MEGA a.s., který je považován za zakladatele elektromembránových procesů v ČR.

 

„Děkuji za toto ocenění, a to nejen za sebe, ale i za své společníky, se kterými firmu buduji již přes 30 let. Rodinné podnikání je pro nás základ úspěchu. Děkuji i celému TREVOSU a všem našim zaměstnancům. Velice si vážím nominace do soutěže EY Podnikatel roku a toho, že nás porota vybrala a ocenila,“ sdělil své první dojmy vítěz
Jiří Opočenský.

 

 

   EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje Jiří Opočenský ze společnosti TREVOS

„U letošního vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje porota mimo jiné ocenila jeho důraz na rodinné podnikání. Naplnit odkaz rodinné akciové společnosti považuje Jiří Opočenský se svými společníky za jeden ze svých největších podnikatelských úspěchů,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Česká svítidla, která vyrábí turnovská firma Trevos jsou vyvážena do celého světa. Firmy a podnikatelé jsou nedílnou součástí našeho kraje a mají obrovský podíl na jeho rozvoji, stavu zaměstnanosti, vytvářejí mu dobré jméno. Vážím si tak pracovitých lidí jako je pan Opočenský. Gratuluji jemu a jeho týmu lidí, se kterým dokázal získat titul EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje,“ uvádí hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Ondřej Janeček, partner daňového oddělení pořadatelské společnosti EY, EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje Jiří Opočenský ze společnosti TREVOS, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a zástupce poroty soutěže Josef Suska z HOKAMI CZ a Technologický podnikatel roku 2007     

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 28. února 2017 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha, následují Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj.    

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 8.-11. června 2017 v Monte Carlu.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2016 je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou společnosti Raiffeisenbank a Swiss Life Select. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a týdeník Euro. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

__________________________________________________________________________

Profil vítěze:

Jiří Opočenský – TREVOS

„Klíčové je mít chuť podnikat a nebát se problémů.“

Jiří Opočenský a jeho čtyři společníci začali jako vystudovaní elektrotechnici spolupracovat již v roce 1986. Svoji firmu TREVOS založili po sametové revoluci a od té doby je vlastnická struktura firmy stále stejná. Naplnit odkaz rodinné akciové společnosti považuje Jiří Opočenský se svými společníky za jeden ze svých největších podnikatelských úspěchů. Na rodinném podnikání a dobré spolupráci si zakládají, ve firmě dnes pracují i jejich děti, které by se měly postupně začlenit do vedení.

Název společnosti TREVOS vznikl jako zkratka slov technika, revize, výroba, obchod a servis. Po předrevolučních revizích elektrotechnických zařízení začali v Semilech majitelé firmy TREVOS vyrábět svítidla pro domácnosti. V současném sídle nedaleko Turnova, které se neustále rozrůstá, působí TREVOS od roku 2006. Firma se od lampiček do domácností postupně přesunula k výrobě a prodeji průmyslových a kancelářských svítidel. Dodává zářivky, průmyslové lampy a osvětlovací techniku. V současnosti je TREVOS jedním z největších výrobců průmyslových svítidel v Evropě. Osvětlen je jimi například i olympijský stadion v Londýně. 78 % produkce směřuje do zemí EU, ale svítidla TREVOSU je možné najít v 65 zemích světa – od Mexika a zemí Střední a Jižní Ameriky přes Izrael a arabský svět až po Nový Zéland.

I když se řada firem vyrábějící svítidla přesunula do Asie, majitelé TREVOSu jsou nadále patrioty. TREVOS zůstává u Turnova, kde do rozvoje výroby LED technologií právě investoval více než sto milionů korun. Celkové investice firmy do technologií přesahují miliardu korun. Na náročných trzích dokáží konkurovat inovacemi, servisem, kvalitou i cenou.

Podnikatelským vzorem je pro Jiřího Opočenského pan Ron, nejstarší z pěti společníků, který i v 78 letech chce podnikat dál, protože ho to stále velmi baví. Právě chuť podnikat, nebát se problémů a být vytrvalý a trpělivý jsou podle Jiřího Opočenského základem úspěšného podnikání.

 ____________________________________________________________________

Složení poroty soutěže EY Podnikatel roku 2016

  • Zdeněk Pelc, předseda poroty, GZ Media, EY Podnikatel roku 2015
  • František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012
  • Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009
  • Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008
  • Pavel Juříček, BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006
  • Zbyněk Frolík, LINET, Podnikatel roku 2003
  • Petr Šmída, investor, ENERN
  • Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.cz
  • Petr Šimůnek, šéfredaktor Forbes
  • Michal Půr, novinář

Twitter: @EY_CeskaRep
LinkedIn: EY
YouTube kanál: EY Česká republika
Facebook: EY Careers Czech
Instagram: eyceskarepublika

Archiv ročníku EY Podnikatel roku Libereckého kraje 2015.

 

 

Zpět na seznam