Společnost EY s podporou hejtmana Ústeckého kraje, Oldřicha Bubeníčka, vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Ústeckého kraje. Stal se jím Hynek Sagan, majitel a jednatel společnosti ARMEX Oil, s.r.o. V Ústeckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen podruhé. První krajský titul v historii Ústeckého kraje si odnesl za rok 2011 Martin Hausenblas ze společnosti ADLER Czech.

 

„Získat titul EY Podnikatel roku 2016 Ústeckého kraje je pro mne velkou ctí i proto, že soutěž EY Podnikatel roku je prestižní událostí nejen v České republice, ale i na celosvětové úrovni. Ocenění si ale z mého pohledu zaslouží každý podnikatel, který se každodenně a dlouhodobě věnuje podnikání a úspěšně buduje svoji společnost,“ sdělil své první dojmy vítěz Hynek Sagan.

vítěz Hynek Sagan, majitel a jednatel společnosti ARMEX Oil

Letošní vítěz Hynek Sagan patří mezi podnikatele, kteří mají smělé plány, umí je uvést do života, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Jeho firma je předním zaměstnavatelem v regionu a významně se podílí na jeho rozvoji. Klíčové jsou pro něj odvaha, poctivost, čestnost. Klade důraz na rodinné hodnoty a do budoucna by rád řízení firmy předal svým dětem. Těší nás, že i letos soutěž EY Podnikatel roku pomáhá představit jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.    

 

Ladislav Drlý, člen Rady Ústeckého kraje pro majetek a investice, vítěz Hynek Sagan, majitel a jednatel společnosti ARMEX Oil a EY Podnikatel roku 2016 Ústeckého kraje s dcerou Klárou Saganovou a Michal Půr, novinář a člen hlavní poroty soutěže EY Podnikatel roku  

„Obdivuji každého podnikatele, který se rozhodl vsadit sám na sebe a svoji píli. Dlouhodobě se snažíme každý takový nový nápad podporovat. Proto již druhým rokem nabízíme dotace pro začínající podnikatele. Uvědomujeme si, jak těžké je sehnat finance do začátků. Sami si našli zaměstnání a pomáhají tak místnímu trhu práce. Na druhé straně se snažíme pomáhat i firmám, které se na nás stále častěji obrací s tím, že na volná pracovní místa nemají uchazeče. Tady už ovšem toto téma snažíme  řešíme i s vládou, kde je podle nás nutné změnit systém vyplácení sociálních dávek, který by donutil nezaměstnané do práce jít,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 28. února 2017 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha, následují Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 8.-11. června 2017 v Monte Carlu.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2016 je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou společnosti Raiffeisenbank a Swiss Life Select. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a týdeník Euro. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

_______________________________________________________________________

Profil vítěze: 

Hynek Sagan – ARMEX Oil

„Klíčová je pracovitost, sebeobětování a schopnost nepřipouštět si rizika.“

Na začátku své profesní kariéry se Hynek Sagan, jako zaměstnanec společnosti ARMEX, zabýval zahraničním obchodem, především dovozem chemických surovin z Bulharska a Rumunska pro sklářský a gumárenský průmysl. Zde také poprvé objevil nové příležitosti na trhu distribuce pohonných hmot. V ARMEXu, který byl tehdy velkoobchodem průmyslových armatur, se setkal také se svým pozdějším společníkem Ing. Hlavsou. V roce 1999 společně založili ARMEX Oil zabývající se distribucí ropných produktů.

Kromě velkoobchodního prodeje pohonných hmot začal ARMEX Oil od roku 2003 budovat také vlastní síť čerpacích stanic. Dnes jich má již patnáct, zejména ve strategicky výhodných příhraničních oblastech. Společnost se snaží tuto síť neustále rozšiřovat, a to jak koupí a následnou rekonstrukcí, tak vyhledáváním vhodných pozemků a vlastní výstavbou. Zásadním krokem k rozšíření sítě čerpacích stanic byla v roce 2016 akvizice společnosti HUTIRA – KRÁLÍK, na základě které ARMEX Oil získal jednu již funkční bezobslužnou čerpací stanici v Pardubicích – Trnové a zejména know-how nezbytné k vybudování rozsáhlé sítě bezobslužných čerpacích stanic u obchodních center v České republice.

 Založení ARMEX Oil bylo základním impulsem akcelerace růstu celé skupiny ARMEX. Holding se zabývá rovněž distribucí elektřiny a plynu prostřednictvím společnosti ARMEX ENERGY a správou majetku a investic v ARMEX INVEST. Hlavním obchodním článkem koncernu ARMEX je však konsolidovaná skupina distributorů PHM, tvořená společností ARMEX Oil a dceřinými společnostmi TRANSCARGO, která se součástí koncernu ARMEX stala v roce 2013 a podíl na jejím základním kapitálu představuje 75 %, a DRACAR CZ, jehož 100 % akcií ARMEX Oil pořídil k 30. 9. 2015. Dnes je ARMEX Oil třetím největším distributorem pohonných hmot v Česku. Nejmladší firmou ve skupině je ARMEX Technologies fungující jako start-up.

Hynek Sagan se akvizic nebojí a ty se mu vyplácejí. Za jeden z největších přínosů osobního i profesního života považuje to, že si musel vše odpracovat od píky. To, co se člověk sám naučí a čím si projde v praxi, je podle něj to nejdůležitější. Důležité je ale mít v rozhodující chvíli také štěstí. Jeho firma ročně věnuje cca 20 milionů na společenskou odpovědnost – podporuje veřejně prospěšné, sportovní, sociální a kulturní projekty v regionu, např.
P + P, o.s. Postižení postiženým, boxerský klub BC ARMEX Děčín, závodní tým TATRA BUGGYRA RACING nebo prvoligový děčinský basketbalový klub BK ARMEX Děčín.

Hynek Sagan počítá s tím, že firmu jednou převezmou jeho děti. Rodinné zázemí je pro něj velmi důležité. Dnes už mu prý zbývá i čas na koníčky, mezi které patří myslivost a sportovní aktivity všeho druhu.

____________________________________________________________________

  • Zdeněk Pelc, předseda poroty, GZ Media, EY Podnikatel roku 2015
  • František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012
  • Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009
  • Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008
  • Pavel Juříček, BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006
  • Zbyněk Frolík, LINET, Podnikatel roku 2003
  • Petr Šmída, investor, ENERN
  • Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.cz
  • Petr Šimůnek, šéfredaktor Forbes
  • Michal Půr, novinář

____________________________________________________________________

Twitter: @EY_CeskaRep
Facebook: EY Česká republika Kariéra
LinkedIn: EY
YouTube kanál: EY Česká republika
Instagram: eyceskarepublika

 

 

Zpět na seznam