Pardubice, 22. února 2018Společnost EY za podpory hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje. Stali se jimi otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi ze společnosti JHV - Engineering s.r.o., úspěšné české rodinné firmy zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. S obratem téměř půl miliardy se JHV – Engineering s.r.o. řadí mezi špičku na trhu automatizace a jejich na míru šité linky lze najít ve výrobních halách od Evropy, Asie až po Ameriku.

 

„Jsme příjemně překvapeni a velice děkujeme za toto ocenění, které je oceněním nás všech v JHV – Engineering. Je to pro nás další hezký impuls do budoucna,“ sdělil své první dojmy Jaromír Hvížďala z JHV – Engineering, s.r.o.

 

(zleva): Jaromír Hvížďala, zakladatel a spolumajitel společnosti JHV-Engineering, s.r.o. a Jan Hvížďala, spolumajitel a jednatel společnosti JHV-Engineering, s.r.o.

„Už osmnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní držitelé titulu EY Podnikatel roku Pardubického kraje, otec a syn Hvížďalovi ze společnosti JHV - Engineering s.r.o., jsou nesmírně cenným a inspirativním příkladem pro mnoho podnikatelů, kteří řeší nástupnictví ve svých rodinných firmách. Ocenění v soutěži EY Podnikatel roku dokazuje, že se Hvížďalům dvougenerační podnikání skvěle daří a mohou svým příkladem dát návod ostatním podnikatelům,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Letošním mottem soutěže je odvaha. K tomu jsem si vypůjčil citát od Tomáše Bati, který řekl, že najít správný směr, mezi opatrností a odvahou je to největší umění. Myslím, že s tím se potýkají všichni zodpovědní podnikatelé i nyní. Přál bych jim, aby se jim dařilo nalézat tuto rovnováhu ku prospěchu jejich firem, zaměstnanců i veřejnosti,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický,” uvedl Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje.

 

(zleva): Václav Kroutil, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov, Jaromír Hvížďala, zakladatel a spolumajitel společnosti JHV-Engineering, s.r.o., Jan Hvížďala, spolumajitel a jednatel společnosti JHV-Engineering, s.r.o., Milan Kočka, partner pořadatelské společnosti EY a Karel Volenec ze společnosti ELLA-CS, s.r.o., Technologický podnikatel roku 2012 a člen technologické poroty soutěže

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2017 je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou společnosti Raiffeisenbank a Swiss Life Select. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Info.cz. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

__________________________________________________________________________________

Profil vítěze:

Jaromír Hvížďala a Jan Hvížďala, JHV - Engineering s.r.o.

Když Jaromír Hvížďala v roce 1999 zakládal firmu JHV-Engineering o pěti zaměstnancích, vzal za své motto, že v jednoduchosti je síla, a řídí se jím dodnes. I jeho konstruktéři říkají, že vývoj probíhá pouze do té doby, dokud se ubírají komponenty. Přidávat něco navíc podle nich totiž umí každý. Právě díky víře v jednoduchost, rychlost a stabilitu se z JHV-Engineering stala úspěšná firma zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek, která se s obratem téměř půl miliardy řadí mezi špičku na trhu automatizace nejen v České republice, ale i ve světě.

Linky JHV najdete na čtyřech kontinentech, kromě Evropy je to například Čína, Rusko, Spojené státy nebo Mexiko. Velká část produkce vzniká pro oblast automotive, vyrábí linky na převodovky, zpětná zrcátka, brzdové systémy i nejrůznější senzory. Ve spotřebním průmyslu se zaměřují na rozměrné zakázky – linka na výrobu garážových vrat má 30x50 metrů a výstupem jsou hotové balíky s vraty. Pro elektroprůmysl staví linky na vypínače, jističe a zásuvky. Nechybí ani medicínský průmysl, z dílny JHV Engineering pochází první automatická montáž katetrů na světě.

Byznys JHV-Engineering stojí na nejmodernějších technologiích a inovacích, které posouvají výrobu neustále dopředu. Tým více než stovky špičkových vývojových inženýrů dokáže vyřešit i ty nejsložitější problémy a také díky tomu je firma jedničkou v oboru. Jako jedni z prvních začali využívat laserové pájení a svařování a pro manipulaci používají roboty. Na problémy zákazníků se dívají jinak. Zatímco ostatní jen vylepšují stávající řešení, v JHV-Engineering vymýšlejí zcela nové postupy.

Poslední čtyři roky se firmě naplno věnuje i Jaromírův syn Jan, který už jako dítě prohlašoval, že chce být JHV inženýr, a do dění ve firmě se zapojoval už při studiu. Prošel si celým kolečkem od třídění šroubků, montáže, kreslení až k programování robotů a v současné době působí v oddělení business development a řeší návrhy nových zakázek. Jaromír i Jan jsou prý oba tvrdohlaví, ale spolupracuje se jim dobře.

JHV-Engineering má téměř 200 zaměstnanců a razí heslo, že pro šikovné lidi je práce vždycky dost. Firma je uspořádána jako open space, na projektech se pracuje společně a všichni táhnou za jeden provaz. I přes narůstající počet lidí se Jaromír a Jan snaží ve firmě udržovat rodinnou a příjemnou atmosféru. O tom, že se jim to daří, svědčí i nulová fluktuace posledních pěti let.

Jaromír Hvížďala podle svých slov nikdy nechtěl dělat byznys a dodnes je jeho hlavním cílem vyrábět kvalitní stroje. Jako svůj podnikatelský odkaz by za sebou Jaromír a Jan Hvížďalovi chtěli zanechat úspěšnou a inovativní firmu se špičkovým vývojem, která bude i nadále pomáhat lidem řešit problémy a konkurovat nejlepším světovým firmám. Zároveň by si přáli udržet renomé České republiky jakožto země silné v oblasti lehkého průmyslu, k čemuž díky tvrdé práci v JHV-Engineering nepochybně přispívají .

 

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Pardubického kraje:

2014: Vladimír Velebný, holding Contipro

2011: Miloslav Pavlas, KOVOLIS HEDVIKOV

2009: Martin Rozhoň, VIVANTIS

2008: Petr Lorenc, H. R. G.

2007: Martin Samek, Pacific Direct

2006: Tomáš Brýdl a Filip Brýdl, STORY DESIGN

 

Složení poroty soutěže EY Podnikatel roku 2017

 • Petr Chmela, předseda poroty, TESCOMA, EY Podnikatel roku 2016
 • Zdeněk Pelc, GZ Media, EY Podnikatel roku 2015
 • František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012
 • Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009
 • Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008
 • Pavel Juříček, BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006
 • Zbyněk Frolík, LINET, Podnikatel roku 2003
 • Petr Šmída, investor, ENERN
 • Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.cz
 • Petr Šimůnek, šéfredaktor, Forbes
 • Michal Půr, šéfredaktor, Info.cz

 

 

Zpět na seznam