Novinky
Tiskové zprávy

Hledáme dalšího držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 Moravskoslezského kraje!

Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka vyhlásila další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm zaměstnanců.

 

Loňským vítězem a rovněž držitelem Ceny poroty se stal Gevorg Avetisjan, jednatel a majitel společnosti Marlenka international s.r.o., známý výrobce originálních medových dortů z Frýdku-Místku. Moravskoslezský kraj je jedním z úspěšnějších krajů v rámci soutěže EY Podnikatel roku – vzešli odsud již tři národní vítězové, Jannis Samaras, Kofola (2011), Adam Valdemar a Mariusz Walachové, WALMARK (2010) a Pavel Juříček, BRANO Group (2006).

„Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatelské vzory, kteří jsou inspirací pro ostatní. Většina vítězů soutěže nám potvrdila, že si prošla i těžkými časy - ať již za dob privatizace v 90. letech nebo nedávno v období hospodářské krize. Klíčem k jejich úspěchu byla vždy odvaha, píle a pokora. Jsem si jistá, že v Česku je spousta dalších skvělých podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Mnozí z nich už to dávno dokázali, jen o nich veřejnost ještě neví. Chtěla bych je vyzvat, aby se do soutěže přihlásili. Těšíme se na všechny podnikatelské příběhy, které nám letošní jubilejní ročník soutěže představí,“ zve k účasti v soutěži Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Podporujeme podnikání a podnikavost, v nichž vidíme cestu k restrukturalizaci průmyslové základny našeho kraje a od ní vedoucí cestu ke zlepšení jeho sociální situace. Náš kraj má na to, aby se znovu stal jedním z tahounů české ekonomiky. A podpora a uznání všem dnešním poctivým podnikatelům bude jistě povzbuzením pro jejich kolegy. Proto má a bude mít tato soutěž naši trvalou podporu stejně jako aktivity Cena hejtmana za společenskou odpovědnost a Inovační firma Moravskoslezského kraje“, říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

 

„Ocenění odbornou porotou titulem EY Podnikatel roku 2013 Moravskoslezského kraje a také Cenou poroty si nesmírně vážím. Bylo to velké ocenění mého podnikání, které je pro mě dennodenní poctivou prací. Pokud chce být člověk úspěšný, musí mít před sebou jasný cíl a musí pevně věřit, že se mu tento cíl podaří splnit. Nejvyšší odměnou je pak nejen spokojený zákazník, ale také zaměstnanec. Získané ocenění je velkým závazkem i motivací do mé další práce.“, říká Gevorg Avetisjan, majitel společnosti Marlenka international a EY Podnikatel roku 2013 Moravskoslezského kraje.

To, že nejvyšší ocenění již tři krát putovalo do Moravskoslezského kraje, je jasným důkazem toho, že v kraji máme řadu inovativních, kvalitních a velmi progresivních firem, jejichž produkty jsou světovými unikáty,říká Petra Chovanioková, ředitelka krajské Agentury pro regionální rozvoj v Ostravě.

Top