Novinky
Tiskové zprávy

Kdo se stane dalším EY Podnikatelem roku Jihomoravského kraje?

Společnost EY pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje, JUDr. Michala Haška a ve spolupráci s JIC vyhlašuje další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm zaměstnanců.

 

Loňským vítězem se stal Libor Bittner, ředitel a spolumajitel společnosti Bioveta, a.s., která patří k nejvýznamnějším výrobcům veterinárních, imunobiologických a farmaceutických přípravku ve Střední Evropě a její produkty jsou s úspěchem exportovány do téměř 70 zemí světa. Jihomoravský kraj je jedním z nejúspěšnějších krajů v historii soutěže EY Podnikatel roku - vzešli odsud již tři národní vítězové, Kateřina Janků, Moravia IT (2000), Miroslav Řihák, ANECT (2004) a Radim Jančura, Student Agency (2005); i vítězové kategorie Technologický podnikatel roku - Václav Muchna, Y Soft Corporation (2010) a Jaroslav Klíma, TESCAN (2011).

„Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatelské vzory, kteří jsou inspirací pro ostatní. Většina vítězů soutěže nám potvrdila, že si prošla i těžkými časy - ať již za dob privatizace v 90. letech nebo nedávno v období hospodářské krize. Klíčem k jejich úspěchu byla vždy odvaha, píle a pokora. Jsem si jistá, že v Česku je spousta dalších skvělých podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Mnozí z nich už to dávno dokázali, jen o nich veřejnost ještě neví. Chtěla bych je vyzvat, aby se do soutěže přihlásili. Těšíme se na všechny podnikatelské příběhy, které nám letošní jubilejní ročník soutěže představí,“ zve k účasti v soutěži Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Velmi si vážím každého podnikatele, který rozvojem své společnosti pomáhá současně celému regionu k prosperitě. Rád jsem proto, stejně jako v minulých letech, i letos převzal záštitu nad soutěží EY Podnikatel roku, která oceňuje solidní firmy. Díky ní mají zejména začínající podnikatelé možnost mít před sebou své vzor s jasným cílem, rozhodností a vůlí,“ říká JUDr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje.

„Jakmile se vám podnikání stane smyslem života, je to obrovská odpovědnost a dřina, ale ten pocit z dosažených výsledků stojí za to. Soutěživost k podnikání patří a pokud uspějete v takové soutěži jako je EY Podnikatel roku, ujistíte se, že jdete správným směrem „ říká Libor Bittner, ředitel společnosti Bioveta a EY Podnikatel roku 2013 Jihomoravského kraje.

Podle Jiřího Hudečka, ředitele JIC, které je spoluorganizátorem akce v Jihomoravském kraji: „Brno a jihomoravský region jsou domovem řady firem, jejichž produkty a služby zlepšují život lidí u nás i ve světě. Vznikají tu špičková technologická řešení, ale příběhy těch, kteří za nimi stojí, jsou často neznámé i lidem na jižní Moravě, natož v celém Česku. Je proto zásadní vynést tyto úspěchy na světlo, abychom na ně mohli být hrdí, abychom o nich mohli sami mluvit a šířit tak dobrou podnikatelskou pověst jižní Moravy.“

Top