Novinky
Tiskové zprávy

Odstartován další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Tomáše Hudečka vyhlásila další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm zaměstnanců. Loňskou vítězkou se stala Jaroslava Valová, generální ředitelka a zakladatelka společnosti SIKO KOUPELNY a.s.

 

„Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatelské vzory, kteří jsou inspirací pro ostatní. Většina vítězů soutěže nám potvrdila, že si prošla i těžkými časy - ať již za dob privatizace v 90. letech nebo nedávno v období hospodářské krize. Klíčem k jejich úspěchu byla vždy odvaha, píle a pokora. Jsem si jistá, že v Česku je spousta dalších skvělých podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Mnozí z nich už to dávno dokázali, jen o nich veřejnost ještě neví. Chtěla bych je vyzvat, aby se do soutěže přihlásili. Těšíme se na všechny podnikatelské příběhy, které nám letošní jubilejní ročník soutěže představí,“ zve k účasti v soutěži Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Soutěže jako je Podnikatel roku jsou dle mého soudu velmi důležité, neboť mohou sloužit jako inspirace a příklad toho, že když se spojí vize, cílevědomost a schopnosti, dostaví se i úspěch. Chtěl bych tedy Podnikateli roku 2014 poděkovat nejen za jeho práci, ale také za poskytnutí tohoto následováníhodného příkladu a současně mu popřát, ať se mu v podnikání daří i nadále,“ uvedl pražský primátor Tomáš Hudeček.

„Soutěž vnímám jako velkou příležitost pro zviditelnění úspěšných podnikatelských příběhů, založených na usilovné práci a skvělých nápadech. Domnívám se, že to významně pomáhá celé společnosti naučit se přijímat úspěch druhých s nadšením a formovat objektivní názor na význam podnikání.Ocenění titulem EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje obohatilo můj i firemní život. Díky soutěži jsem poznala mnoho krásných lidí i příběhů. Už jen zúčastnit se soutěže stojí za to“, říká Jaroslava Valová, generální ředitelka společnosti SIKO KOUPELNY a držitelka titulu EY Podnikatel roku 2013 hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

 

Nominace do soutěže budou přijímány do 31. října 2014. Nominační formulář je přístupný na stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může kdokoliv, tedy třeba také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo příbuzný.

Top