Novinky
Tiskové zprávy

Odstartován další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Olomouckého kraje

EY, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, vyhlašuje další ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm zaměstnanců. Krajským vítězem se v loňském roce stal Cyril Svozil, ředitel a majitel společnosti FENIX Trading, s.r.o., jedné z největších evropských výrobců plošných elektrických topných systémů, která vyváží své produkty do více než 50 zemí světa.

 

„Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatelské vzory, kteří jsou inspirací pro ostatní. Většina vítězů soutěže nám potvrdila, že si prošla i těžkými časy - ať již za dob privatizace v 90. letech nebo nedávno v období hospodářské krize. Klíčem k jejich úspěchu byla vždy odvaha, píle a pokora. Jsem si jistá, že v Česku je spousta dalších skvělých podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Mnozí z nich už to dávno dokázali, jen o nich veřejnost ještě neví. Chtěla bych je vyzvat, aby se do soutěže přihlásili. Těšíme se na všechny podnikatelské příběhy, které nám letošní jubilejní ročník soutěže představí,“ zve k účasti v soutěži Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Jsem velmi rád, že mohu opětovně podpořit soutěž EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Vnímám ji jako jedinečnou příležitost firem prezentovat výsledky své práce, ale také jako pozitivní inspiraci a motivaci ostatním. Oceňuji, že při hodnocení je kladen velký důraz nejen na ekonomické výsledky firmy, ale také na osobnostní a morální vlastnosti samotného podnikatele. Výsledky soutěže dlouhodobě ukazují, že v našem kraji máme úspěšné podniky, které umí zajistit obyvatelům našeho regionu tolik potřebná pracovní místa. Věřím proto, že i letos bude o titul EY Podnikatele roku Olomouckého kraje usilovat co největší množství zájemců. Již teď přeji výherci mnoho úspěchů v celorepublikovém, případně i mezinárodním klání soutěže,“říká Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

„Soutěž miumožnila nahlédnout i mimo můj obor, do širokého a bohatého spektra českého podnikatelského světa. Ačkoliv podnikám již 25 let , i pro mne bylo úžasně pozitivním překvapením , kolik nesmírněpracovitých lidí s úžasnými nápady zde naleznete a jakou tvůrčí silu reprezentují. Je to skutečný základ našeho blahobytu a pokud je neztratíme, nezničíme jejich iniciativu či jinak je od jejich aktivity neodradíme, nemáme se skutečně čeho bát!Soutěž tak významně posílila můj vrozený a pečlivě opečovávaný optimismus!“, říká Cyril Svozil, ředitel společnosti FENIX Trading a EY Podnikatel roku 2013 Olomouckého kraje.

Nominace do soutěže budou přijímány do 31. října 2014. Nominační formulář je přístupný na stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může kdokoliv, tedy třeba také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo příbuzný.

Top