Novinky
Tiskové zprávy

Soutěž EY Podnikatel roku 2017 Olomouckého kraje hledá svého vítěze

Přihlaste se nebo nominujte výjimečné podnikatele ze svého okolí do největší celosvětové podnikatelské soutěže

 

Olomouc, 11. září 2017 Společnost EY pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a ve spolupráci s Olomouckým krajem vyhlašuje již dvanáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců.

Krajským vítězem v Olomouckém kraji byl v loňském roce vyhlášen Pavel Koutný, jednatel a spolumajitel firmy Koutný spol. s r.o., která úspěšné navazuje na dlouholetou oděvní tradici na Prostějovsku a specializuje se nejen na tradiční pánskou oděvní výrobu, ale je i významným dodavatelem profesního oblečení a uniforem pro řadu evropských států, mimo jiné pro Českou republiku, Rakousko nebo Nizozemsko.

„V Olomouckém kraji vyhlašujeme soutěž EY Podnikatel roku již po dvanácté. Jsem velmi ráda, že se vnímání podnikatelů za tu dobu významně změnilo k lepšímu. Ke zkušeným podnikatelům, jejichž firmy táhnou českou ekonomiku, se přidává mladá generace start-upistů nebo technologicky zaměřených podnikatelů. Mnoho zavedených i začínajících podnikatelů se často ptá, jak uspět. Jedním z důležitých aspektů úspěchu je motivace, která dokáže nastartovat rozjezd podnikání i dát nový impuls těm, kteří se po letech dostávají do stereotypu. Věřím, že ocenění EY Podnikatel roku může pro mnohé takovou motivací být. Nominujte proto podnikatele, kterého si vážíte, a jehož úspěšný příběh by zároveň mohl být tou správnou motivací pro nastupující generace českých podnikatelek a podnikatelů,” vyzývá Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

 

  krajský vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2016 Olomouckého kraje, Pavel Koutný, spolumajitel a jednatel oděvní firmy Koutný spol. s r.o.

„Soutěž o nejlepšího podnikatele Olomouckého kraje vnímám nejen jako jedinečnou příležitost firem prezentovat výsledky své práce, ale také jako pozitivní inspiraci a motivaci pro ostatní. Olomoucké hejtmanství tento projekt dlouhodobě podporuje mimo jiné proto, že porota klade při hodnocení velký důraz jak na ekonomické výsledky podniku, tak na osobnostní a morální vlastnosti samotných podnikatelů. Výsledky jednotlivých ročníků nám dokazují, že v našem regionu máme úspěšné firmy, které umí zajistit potřebná pracovní místa. Všem přihlášeným přeji mnoho úspěchů v samotné soutěži i v jejich další činnosti,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„EY Podnikatel roku je velmi prestižní záležitost pro každou firmu a velký závazek pokračovat v další práci pro úspěšný chod firmy. V rámci Olomouckého kraje a především Prostějova je to pro naši firmu velká pocta. I přes ukončení produkce velkého gigantu OP Prostějov nekončí v tomto regionu toto oděvní odvětví. Pracovníci firmy pozitivně přijali tuto skutečnost a byla opravdu odměnou pro celý kolektiv za poctivou práci v uplynulých 20 letech. Při této příležitosti jsem se také setkal s velmi zajímavými lidmi s pozitivním a proaktivním myšlením. Toto významné ocenění je závazkem nejen pro nás ale i pro pokračovatele firmy – syna a dcery“, říká Pavel Koutný, majitel společnosti Koutný spol. s r.o. a držitel krajského titulu EY Podnikatel roku 2016 Olomouckého kraje.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.podnikatelroku.cz/nomination/new.

Do soutěže EY Podnikatel roku se lze přihlásit na webových stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Přihlášky do aktuálního ročníku je možné podávat do 21. října 2017.

Porota složená především z vítězů předcházejících ročníků se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se také zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

Soutěž je rovněž příležitostí pro podnikatelské talenty, které soutěží v kategorii EY Začínající podnikatel roku. Do této kategorie může být nominován podnikatel, který k 31. 12. 2017 nedosáhl věku třiceti let nebo celková doba jeho podnikatelské činnosti nepřesahuje 5 let (tedy s podnikáním začal po 1. 1. 2012). Podmínka počtu zaměstnanců se na tuto kategorii nevztahuje.

Další kategorií je EY Technologický podnikatel roku, který je určen pro inovátory v oblasti technologií. Letos již podvanácté vyhlašuje EY také soutěž EY Společensky prospěšný podnikatel roku (dříve Sociálně prospěšný podnikatel roku). Přihlásit se mohou podnikatelé podnikající (k 31. prosinci 2016) alespoň 2 roky, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů. EY ve spolupráci s mediální skupinou MAFRA vyhlašuje již osmý ročník oblíbené čtenářské ankety MF DNES a iDNES.cz o „Nejlepší podnikatelský příběh“, která proběhne začátkem roku 2018.

Česká televize, hlavní mediální partner soutěže, letos podruhé udělí Cenu České televize - Podnikatelský přínos kultuře a umění. Do soutěže o Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění může být zařazen jakýkoliv účastník soutěže, který podporuje finančně či materiálně projekty, jež jsou součástí českého kulturního dění např. hudební festivaly, filmové projekty, divadla, výstavní činnost atp. Podpora kulturního dění není předmětem podnikatelské činnosti podnikatele a podpora kultury není realizována za účelem dosažení zisku. Více info o hodnotících kritériích Ceny ČT – Podnikatelský přínos kultuře a umění naleznete zde: https://podnikatelroku.cz/cena-ceske-televize-podnikatelsky-prinos-kulture-a-umeni

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 Olomouckého kraje bude známo v únoru 2018. Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2017 České republiky budou vyhlášeny 27. února 2018. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2018 v Monte Carlu.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2017 je BMW Group Česká republika.
Partnery soutěže jsou společnosti Raiffeisenbank a Swiss Life Select. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Info.cz. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky. Partnerem krajské soutěže EY Podnikatel roku 2017 Olomouckého kraje je Olomoucký kraj.

_______________________________________________________________________________

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje

2006: Miroslav Študent, SIWATEC

2007: Zdeněk Černý, BIOMAC

2008: Libor Suchánek, SULKO

2009: Josef Pavlík, HOPAX

2010: Pavel Holubář, SHM

2011: Jiří Mencl, SEV Litovel

2012: Josef Žáček, Česko-slezská výrobní

2013: Cyril Svozil, FENIX Trading, s.r.o.

2014: David Dostál, PAPCEL, a.s.

2015: Petr Gross, Ing. Petr Gross s.r.o.

2016: Pavel Koutný, Koutný spol. s r.o.

 

Twitter: @EY_CeskaRep
Facebook: EY Careers Czech
LinkedIn: EY
YouTube kanál: EY Česká republika
Instagram: eyceskarepublika

 

O soutěži EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech. Podrobnější informace naleznete na www.podnikatelroku.cz.

Top