Novinky
Tiskové zprávy

Soutěž EY Podnikatel roku 2021 hlavního města Prahy a Středočeského kraje právě startuje

Praha, 15. září 2021Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlašuje již sedmnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Nominovat inspirativní podnikatelskou osobnost může kdokoliv, podnikatelé mohou přihlásit i sami sebe. Uzávěrka přihlášek je 21. října 2021.

Držitelem titulu EY Podnikatel roku 2020 hlavního města Prahy se stal Josef Průša, zakladatel a CEO společnosti Prusa Research a.s., která patří mezi největší výrobce 3D tiskáren a náplní do nich na světě. Jejich výrobky používají firmy i jednotlivci ve více než 160 zemích, od Antarktidy až po Havaj. Josef Průša se zároveň stal i celkovým vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2020 České republiky a zastupoval naši zemi ve světovém finále soutěže EY Podnikatel roku, které proběhlo v červnu. 


Josef Průša, majitel společnosti Prusa Research a.s. a držitel titulů EY Podnikatel roku 2020 České republiky a EY Podnikatel roku 2020 hl. města Prahy


„Co mi soutěž EY Podnikatel roku přinesla? Občas si člověk potřebuje připomenout, že to, co dělá, dává smysl. A tohle mně i mému týmu dodalo spoustu energie pro další růst,“ říká Josef Průša ze společnosti Prusa Research, držitel titulů EY Podnikatel roku 2020 hlavního města Prahy a EY Podnikatel roku 2020 České republiky.

Praha a Středočeský kraj jsou domovem celé řady nesmírně inspirativních a mezinárodně úspěšných podnikatelských osobností. Mezi ně bezpochyby patří i loňský pražský vítěz Josef Průša, který nakonec získal i celorepublikový titul EY Podnikatel roku 2020. Svou společnost Prusa Research na výrobu 3D tiskáren založil ve 22 letech v malém sklepním bytě a dnes patří mezi největší a nejuznávanější výrobce na světě. Jeho příběh je opravdu výjimečný a může sloužit jako skvělá motivace, nejen pro mladé technologicky zaměřené lidi. Podobně inspirativní podnikatelské osobnosti hledáme i v letošním roce. Budeme velmi rádi, pokud nám s tím pomůže veřejnost a prostřednictvím našeho webu do soutěže nominuje podnikatele ze svého okolí, kteří jsou inspirací pro ostatní a svou prací a odhodláním mění svět k lepšímu,“ vyzývá Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

V Praze si vážíme činnosti všech poctivých podnikatelů, a proto dlouhodobě pracujeme na zlepšování podmínek pro jejich práci. Během covidu prošli velkou zkouškou a my jsme se snažili jim jejich situaci co nejvíce ulehčit. Doufám, že se teď opět blýská na lepší časy a počet podnikatelů, kteří obstojí v evropském či světovém srovnání, bude nadále růst a tím přispívat k rozvoji celého města,“ říká Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy.

Praha a Středočeský kraj patří mezi nejúspěšnější kraje v historii soutěže EY Podnikatel roku. Pochází z nich celkem šest celorepublikových vítězů, z toho tři podnikají ve Středočeském kraji. Ze středních Čech také pochází dosud největší firma v celé historii soutěže s ročním obratem v době účasti přes 10 miliard korun. Nejstaršímu účastníkovi z kraje bylo 76 let. 
Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách https://www.podnikatelroku.cz/prihlaska/chci-udelit-nominaci  Sami podnikatelé se do soutěže EY Podnikatel roku mohou přihlásit na webových stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Přihlášky do aktuálního ročníku je možné podávat do 21. října 2021.

Partneři soutěže EY Podnikatel roku 2021
Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2021 je BMW Czech Republic s.r.o. Hlavním partnerem soutěže je Česká spořitelna a.s. Partnerem soutěže je společnost SAP. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a Seznam Zprávy. Soutěž podporují agentura CzechInvest a Asociace společenské odpovědnosti. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Top