title-img

Představujeme se

EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®) je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Byla založena společností EY ve Spojených státech amerických v roce 1986. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. Vítěze vybírá nezávislá porota složená především z předcházejících vítězů soutěže. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již téměř v 60 zemích na šesti kontinentech.

Držitel titulu EY Podnikatel roku České republiky reprezentuje naši zemi na světovém finále soutěže v Monte Carlu.
Udělované tituly
V soutěži EY Podnikatel roku oslovujeme podnikatelské osobnosti především na základě nominací, které nám byly zaslány. Cílem organizátora soutěže, společnosti EY, není neustálý nárůst počtu účastníků. Rozhodující je kvalita přihlášených kandidátů, tedy především jejich podnikatelský příběh, poctivost a bezúhonnost.
 
EY Podnikatel roku České republiky
Hlavní kategorie soutěže, která se v České republice vyhlašuje od roku 2000. Její vítěz reprezentuje Českou republiku na světovém finále v Monte Carlu a bojuje o titul EY Světový podnikatel roku.
winner-img-1
Aktuální držitel titulu
2021
Tomáš Čupr
Rohlik Group
Zobrazit
EY Podnikatel roku kraje - regionální vítěz
V závislosti na počtu a kvalitě přihlášených podnikatelů vybírá porota vítěze v jednotlivých krajích České republiky. Držitele krajského titulu EY Podnikatel roku má tradičně kraj Olomoucký, Jihomoravský, Praha a Středočeský kraj, Moravskoslezský a Zlínský kraj.
Aktuální držitelé titulu
 
EY Technologický podnikatel roku
Do kategorie EY Technologický podnikatel roku může být zařazen jakýkoliv účastník soutěže, jehož společnost technologie vytváří nebo inovativním způsobem využívá. Přihlášky do této kategorie posuzuje odborná porota, která přihlíží k tomu, zda jsou moderní technologie úspěšně integrovány do firemních procesů, zda významnou měrou ovlivňují ekonomickou úspěšnost společnosti a zda má společnost dlouhodobou strategii využívání moderních technologií.
winner-img-1
Aktuální držitel titulu
2021
Jan Jakůbek, Jan Sohar
ADVACAM s.r.o.
Zobrazit
 
EY Začínající podnikatel roku
Do této kategorie se může přihlásit podnikatel, který k 31. 12. 2022 nedosáhl věku 30ti let nebo celková doba jeho podnikatelské činnosti nepřesahuje 5 let. Hlásí-li se za jednu společnost více podnikatelů, pro zařazení do kategorie EY Začínající podnikatel roku musí podmínku týkající se věku nebo délky podnikání splňovat všichni. Podmínka počtu zaměstnanců se na tuto kategorii nevztahuje.
winner-img-1
Aktuální držitel titulu
2021
Martin Dienstbier, Václav Navrátil
DIANA Biotechnologies, s.r.o.
Zobrazit
 
EY Společensky prospěšný podnikatel roku
Ocenění EY Společensky prospěšný podnikatel roku (dříve Sociálně prospěšný podnikatel roku) uděluje EY v České republice od roku 2006. Přihlásit se mohou podnikatelé, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů.

Do soutěže se může přihlásit fyzická osoba, která je společensky prospěšný podnikatel nebo zakladatel ziskové nebo neziskové organizace nebo vlastník (spoluvlastník) obchodní společnosti.

Současně tento podnikatel společnost/organizaci aktivně vede a řídí.

Pozn.: Soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku se nemohou zúčastnit státní zaměstnanci a pracovníci organizací veřejného sektoru, zprostředkujících organizací či nadací, které se snaží vytvořit sociální hodnotu prostřednictvím poskytování finanční a technické podpory komunitám.
winner-img-1
Aktuální držitel titulu
2021
Kateřina Vacková
Loono
Zobrazit
 
Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění
Do soutěže o Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění může být zařazen jakýkoliv účastník soutěže, který podporuje finančně či materiálně projekty, jež jsou součástí kultivace českého veřejného života skrze umění (hudební festivaly, výstavní činnost atp.), ale také projekty zaměřené na veřejný prostor (péče o krajinu, kulturní dědictví, architektura atp). Podpora těchto projektů není předmětem podnikatelské činnosti podnikatele a není realizována za účelem dosažení zisku.
winner-img-1
Aktuální držitel titulu
2021
Renata a Rudolf Kasperovi
KASPER GROUP s.r.o.
Zobrazit
 
Nejlepší podnikatelský příběh
Hlavní spoluorganizátor soutěže, společnost Mafra, vyhlašuje od roku 2011 čtenářskou anketu o “Nejlepší podnikatelský příběh.” Redakce MFDNES vybere z přihlášených do soutěže EY Podnikatel roku osm finalistů, jejichž profily publikuje. Čtenáři iDNES.cz a MFDNES pak svými hlasy zvolí nejlepší podnikatelský příběh uplynulého roku.
winner-img-1
Aktuální držitel titulu
2021
Jiří Kůs a Lucie Konečná
nanoSPACE
Zobrazit