Olomoucký kraj

                                      


Olomoucký kraj

Olomouc, 13. září 2018 Společnost EY vyhlašuje již třináctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a ve spolupráci s Olomouckým krajem. Do soutěže EY Podnikatel roku lze nominovat podnikatele, jímž je fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Tato společnost musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Vítěz soutěže EY Podnikatel roku 2018 Olomouckého kraje bude vyhlášen v únoru 2019.

Krajským vítězem v Olomouckém kraji byl v loňském roce vyhlášen Jiří Žák, dlouholetý zkušený manažer a majitel společnosti FARMAK, a.s., která patří mezi významné chemicko-farmaceutické společnosti v České republice.

„Již potřinácté vyhlašujeme v Olomouckém kraji soutěž EY Podnikatel roku. V loňském ročníku zde zvítězil pan Jiří Žák, který je důkazem toho, že podnikat se dá v každém věku. Ve svých jednaosmdesáti letech vede úspěšnou společnost, která na českém trhu působí již více než čtvrt století,“ uvádí Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě a vyzývá: „Chtěli bychom vyzvat veřejnost ve zdejším kraji, aby do soutěže EY Podnikatel roku nominovali zavedené i začínající podnikatele ze svého okolí, kterých si váží a jsou pro ně inspirací. Nejen ocenění, ale i nominace samotná mohou být tou správnou motivací, která povzbudí každého šikovného podnikatele bez ohledu na to, jak dlouho se podnikání věnuje.“

„Na schopných lidech, kteří umí realizovat svoje podnikatelské záměry, stojí úspěch celé společnosti. Často totiž nenabízí uplatnění jen pro sebe, ale také pro ostatní. Těší mě, že v Olomouckém kraji podniká spousta skvělých lidí. O to těžší práci bude mít hodnoticí porota. Ať už titul Podnikatel roku přiřkne komukoli z nominovaných, bude to vítězství zasloužené,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Jiří Žák, majitel společnosti FARMAK, a.s.

„Mám vzor v českých podnikatelích. Příklad jsem si bral z pana Křižíka, který se řídil heslem: ,To chce kuráž!‘ Nejprve jsem nominaci dlouho odmítal, dcera mě nakonec přesvědčila a jsem tomu rád. Ocenění bylo odměnou celého týmu, který se mnou firmu více než 25 let buduje. Při vyhlášení výsledků EY Podnikatel roku 2017 jsem se na Žofíně setkal se spoustou zajímavých mladých podnikatelů, kterým přeji ještě větší kuráž, než jsem měl já,“říká Jiří Žák, majitel společnosti FARMAK, a.s. a držitel krajského titulu EY Podnikatel roku 2017 Olomouckého kraje.

Radek Pav, partner pořadatelské společnosti EY, Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje, Jiří Žák, majitel společnosti FARMAK, a.s., Bronislava Paučková, PR manažerka společnosti FARMAK, a.s., Pavel Juříček, majitel společnosti BRANO Group, Podnikatel roku 2006 České republiky a člen hlavní poroty a Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Porota složená především z vítězů předcházejících ročníků se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se také zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

____________________________________________________________________________

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje

2006: Miroslav Študent, SIWATEC

2007: Zdeněk Černý, BIOMAC

2008: Libor Suchánek, SULKO

2009: Josef Pavlík, HOPAX

2010: Pavel Holubář, SHM

2011: Jiří Mencl, SEV Litovel

2012: Josef Žáček, Česko-slezská výrobní

2013: Cyril Svozil, FENIX Trading, s.r.o.

2014: David Dostál, PAPCEL, a.s.

2015: Petr Gross, Ing. Petr Gross s.r.o.

2016: Pavel Koutný, Koutný spol. s r.o.

2017: Jiří Žák, FARMAK, a.s.

____________________________________________________________________________

EY Česká republika

Twitter

Facebook

LinkedIn

YouTube

Instagram