Zlínský kraj

                                            


Zlínský kraj

Zlín, 18. září 2018 Společnost EY vyhlašuje šestý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje pod záštitou Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku lze nominovat podnikatele, jímž je fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Tato společnost musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Vítěz soutěže EY Podnikatel roku 2018 Zlínského kraje bude vyhlášen v únoru 2019.

V loňském roce zvítězil ve Zlínském kraji Stanislav Martinec, jednatel a majitel společnosti KOMA MODULAR s.r.o., která je předním českým a evropským výrobcem a dodavatelem modulárních budov. Ve Zlínském kraji bude regionální vítěz vyhlášen pošesté. Kraj žije významným baťovským vlivem, a tak se rok co rok účastní velké množství úspěšných firem napříč obory. Zlínský kraj má i svého celorepublikového vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky, kterým se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel světoznámé TESCOMY.

„Každoročně je Zlínský kraj jeden z nejsilněji zastoupených regionů co do počtu nominovaných podnikatelských osobností. Předloni jsme zde našli i celorepublikového vítěze, Petra Chmelu ze společnosti TESCOMA, který reprezentoval Českou republiku na světovém finále soutěže EY Podnikatel roku v Monte Carlu. Věřím, že se i letos setkáme s velkým množstvím výjimečných podnikatelských osobností,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy a vyzývá: „Chtěli bychom vyzvat veřejnost, aby v soutěži EY Podnikatel roku nominovala úspěšné podnikatele ze svého okolí, kterých si váží a jejichž příběh může být inspirací pro další generace podnikatelů.

Stanislav Martinec, majitel a jednatel společnosti KOMA MODULAR, s.r.o.

„Ve Zlínském kraji je spousta šikovných lidí, kteří si zaslouží, aby byla jejich práce nejen oceněna, ale i zviditelněna, protože při svém podnikání se nesoustředí jen na zisk a obchodní cíle, ale myslí také na své zaměstnance, kterým vytvářejí příznivé pracovní klima, a jsou tak přínosem pro své okolí a celou společnost,“ vyzývá k zapojení do soutěže Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje, Stanislav Martinec, majitel a jednatel společnosti KOMA MODULAR, s.r.o. a Radek Pav, partner pořadatelské společnosti EY

„Každodenní naplňování našeho poslání, pomáhat lidem, obohatit svět‘ a trvalý pocit práce jako služby s lidmi, kteří přemýšlí stejně, je to nejlepší, co vás může v podnikání potkat. Soutěž EY Podnikatel roku se snaží již roky na vysoké profesionální úrovni zviditelňovat takto uvažující firmy a jejich lídry. Stát se podnikatelem roku v kraji baťovské tradice je pro každého velká čest, ale i potvrzení vlastní podnikatelské cesty,“ uvedl Stanislav Martinec, majitel a jednatel KOMA MODULAR, držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 Zlínského kraje a finalista celorepublikového kola soutěže EY Podnikatel roku 2017 České republiky.

Jeden z nejstarších účastníků soutěže pochází právě z tohoto kraje. V době účasti bylo dotyčnému 75 let. Chuť do podnikání našel v 57 letech, tedy ve věku, kdy jeho vrstevníci přemýšlejí nad důchodem. Na druhém konci věkového spektra soutěžil o tři generace mladší 24letý podnikatel. Ve Zlínském regionu působí také jedna z největších firem soutěže s obratem dosahujícím téměř 7 miliard korun. 

Porota složená především z vítězů předcházejících ročníků se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se také zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

_________________________________________________________________________

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Zlínského kraje


2013: František a Robert Kudelovi, Chropyňské strojírny a.s.

2014: Pavel Stodůlka, GEMINI oční klinika a.s.

2015: Michele Taiariol, TAJMAC-ZPS, a.s.

2016: Petr Chmela, TESCOMA s.r.o.

2017: Stanislav Martinec, KOMA MODULAR s.r.o. 

___________________________________________________________________________

EY Česká republika
Twitter
Facebook
LinkedIn
YouTube
Instagram